جستجو در مقالات و اخبار


جت پرینت چیست
۱۳۹۶/۰۳/۲۹

جت پرینتر ها نوعی از پرینتر­های چاپی میباشند که برای چاپ بارکد , مورخ , بها , وزن محصول , لوگو , اسم کمپانی و… بر روی سطح های متعدد نظیر شیشه , آلومینیوم , فلز , سنگ , مقوا , کارتن , اشکال لوله , اتصالات پلی اتیلن و غیره به کارگیری می­شوند .

دستگاه پرده هوا چه میباشد و چه‌طور کارمیکند
۱۳۹۶/۰۳/۲۹

دستگاه پرده هوا متداول ترین فن دمنده رو به پایین است که فارغ از مسدود کردن و مزاحمت برای درب در محل ورود های ساختمان نصب شده و با گشوده و مسدود شدن درب فی مابین دو محیط با دماهای متفاوت آغاز به کار مینماید . 

وکیوم سیل
۱۳۹۶/۰۳/۲۸

روشی به نام بسته بندی مواد غذایی با سیستم اتمسفر کنترل شده موجود است که به MAPمعروف است , بسته به دسته مواد غذایی از درصد مشخصی از گازهایN2 , Co2و گاهی اکسیژن استفاده می‌شود . 

انواع مدل پرده هوا
۱۳۹۶/۰۳/۲۸

در این مقاله به ارائه مدل های مختف پرده هوا میپردازیم:پرده هوا  ی صنعتی مدل LUX

کارایی پرده هوا
۱۳۹۶/۰۳/۲۷

دستگاه پرده هوا وسیله ای است که عمدتا بر بالای درب نصب میگردد . این دستگاه توسط دمیدن هوا با پرسرعت در زمانیکه درب گشوده است برای جدا کردن دو محیط از یکدیگر و همینطور جلوگیری از ورود حشره ها و گردو غبار و دیگر آلاینده های جان دار در هوا به محیط درون مورد استفاده قرار می‌گیرد . 

دستگاه شرینک
۱۳۹۶/۰۳/۲۷

دستگاه شرینک که به غلط ، دستگاه شرینک نامیده می شود ، نوعی بسته بندی بوسیله نایلون و حرارت است که کاربرد وسیعی در صنعت بسته بندی دارد و در کلیه خطوط تولید و بسته بندی ، مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه وکیوم سیل
۱۳۹۶/۰۳/۲۷

امروزه یکی از روشهای مرسوم بسته بندی مواد غذایی استفاده از دستگاه وکیوم سیل می باشد . در دستگاه وکیوم سیل ، با ایجاد خلاء ، هوای داخل بسته خارج شده و با تزریق گازهای نگه دارنده به داخل بسته شرایط حفظ و ماندگاری طعم ، رنگ و شکل و تازگی مواد درون بسته ، ایجاد می شود.

دستگاه بوجاری
۱۳۹۶/۰۳/۲۷

 یکی از اصلی ترین دستگاههای مورد استفاده در خط بسته بندی به ویژه خط بسته بندی حبوبات و خشکبار ، دستگاه بوجاری می باشد . دستگاه بوجاری کار الک کردن این مواد را به عهده دارد .

دستگاه بسته بندی ساشه
۱۳۹۶/۰۳/۲۷

چنانچه در فکر بسته بندی انواع سس های یکنفره و بسته بندی های کوچک عمودی از محصولات پودری هستید ، دستگاه بسته بندی ساشه به عنوان بهترین گزینه به شما پیشنهاد می شود

دستگاه بسته بندی پیلوپک
۱۳۹۶/۰۳/۲۷

دستگاه بسته بندی پیلوپک یا همان دستگاه بسته بندی افقی یا دستگاه بسته بندی تک عددی ، به منظور بسته بندی هر نوع محصول جامد که دارای ابعاد مشخص و شکل هندسی خاصی می باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد. ابعاد دستگاه بسته بندی پیلوپک با توجه به نوع و اندازه کالای مورد نظر ، می تواند متفاوت باشد.

خط تولید قند
۱۳۹۶/۰۳/۲۷

تاریخچه تولید قند به حدود  1500 سال قبل در کشور هندوستان برمی گردد که مردم هند با تبخیر عصاره حاصل از نیشکر قند خام تولید می کردند . در اواسط قرن هیجدهم ماده قندی در چغندر یافت شد و برای اولین بار کارخانه قند به صورت صنعتی در قرن نوزدهم ایجاد شد.خط تولید قند چغندر با استاندارد شدن روشهای کشت چغندر و افزایش قند موجود در چغندر از 5 به 20 درصد توانست با خط تولید قند نیشکر رقابت کند.

دستگاه روغن گیری
۱۳۹۶/۰۳/۲۷

با توجه به خواص دانه های روغنی چه به لحاظ بهداشتی و چه به منظور مصارف غذایی ، و با توجه به افزایش این نیاز در جوامع ، روغن گیری و کاربرد انواع دستگاه روغن گیری روند رو به رشدی داشته است .

دستگاه پرده هوا چیست
۱۳۹۶/۰۳/۲۷

دستگاه پرده هوا  با دمیدن هوا با سرعت زیاد عمل میکند و به منظور تفکیک دو فضا از یکدیگر و ممانعت از ورود گرد و غبار ، حشرات و دیگر آلاینده ها ، نصب می شود .

چند نمونه بسته بندی خلاقانه
۱۳۹۵/۰۹/۰۱

یک بسته بندی مناسب اگر اطلاعات لازم رابرای مشتری فراهم کرده ونیز ظاهر جذب کننده ای داشته باشد.مشتری را ترغیب به خرید میکند.

پنج نکته در مورد سرخ کردن مواد غذایی:
۱۳۹۵/۰۸/۲۹

چند تکینک برای درست سرخ کردن مواد غذایی:

آشنایی با دستگاه شیرینگ پک
۱۳۹۵/۰۸/۱۸

امروزه در بیشتر صنایع از صنایع غذایی تا صنایع هوایی و سرامیک و کاشی از این مدل بسته بندی استفاده میشود.

دستگاه دوخت چیست؟
۱۳۹۵/۰۹/۰۱

در بعضی از موارد در دستگاههای دوخت علاوه بر عمل دوخت ،امکان درج تاریخ انقضا وتاریخ تولید و قیمت را دارد.بعد از دوخت درب کیسه ها،کد مربوط به صورت حک بر روی نوار دوخت چاپ میگردد.

آشنایی با خشک کن ها
۱۳۹۵/۰۹/۰۶

هرسال متاسفانه درصد بالایی از محصولات باغی و کشاورزی در کشور ، به علت عدم وجود سیستم مناسب تبدیل وفرآوری فاسد و غیر قابل استفاده میگردد.

آشنایی با چند مدل نوار نقاله
۱۳۹۵/۰۹/۰۶

از جمله دلایلی که باعث تولید واستفاده از نوار نقاله و بالابر در صنایع غذایی میگرددمیتوان به بالا بردن راندمان تولید،جابجایی مواد بدون دخالت هرچه کمتر کارگان برای سود دهی بیشتر نام برد

دستگاه هسته گیر چیست؟
۱۳۹۵/۰۹/۰۱

ازجمله دستگاههای موجود درصنعت ،دستگاههای هسته گیر هستند که این دستگاهها انواع متفاوتی دارند.از جمله آنها ،دستگاه هسته گیر آلبالو میباشد که درکارخانجات صنعتی و در منازل مورد استفاده قرار میگیرد.