در حال بارگذاری...
به بـازار بزرگ صنایع غـذایـی ایـران خوش آمدید


لیست شرکت های این بخش


لیست محصولات تمامی شرکت های این بخش

تعداد محصولات: 2
دستگاه خردکن قند
قیمت: استعلام قیمت
جنس: آهن تمام استیل
ظرفیت: ۶ تن در هر شیفت کاری
صنعت سازان نام آور
شماره ثبت: 39/90/00011
تلفن: ۰۲۶۳۴۷۱۳۹۴۵
sanatsazanco.iranfoodex.com
جزئیات فروشنده
دستگاه خردکن قند
صنعت سازان نام آور
شماره ثبت: 39/90/00011
تلفن: ۰۲۶۳۴۷۱۳۹۴۵
sanatsazanco.iranfoodex.com
جزئیات فروشنده
دستگاه قند خردکن,دستگاه قند شکن,خردکن قند صنعتی
تعداد محصولات: 2
تاریخچه خط تولید قند به حدود 1500سال قبل در کشورهندوستان برمیگردد که مردم هند با تبخیر عصاره حاصل از نیشکر قند خام تولید می کردند .در اواسط قرن هیجدهم ماده قندی در چغندر یافت شد و برای اولین بار کارخانه قند به صورت صنعتی در قرن نوزدهم ایجاد شد.خط تولید قند چغندر با استاندارد شدن روشهای کشت چغندر و افزایش قند موجود در چغندر از5به20درصد توانست با خط تولید قند نیشکر رقابت کند.
درخط تولید قند ، برگها و بخشی از خود چغندر که دقیقا زیر برگها میباشد را قبل از ورد به خط تولید قطع میکنند.علت آن عدم وجود قند در این ناحیه و وجود مواد فرعی در این بخش است که باعث میشود قند مرغوبیت کمی داشته باشد.پس از ورود چغندر به خط تولید قند خیلی سریع عمل استخراج قند باید انجام شود.زیرا در صورت تنفس قند، مقدار مواد فرعی آن بیشتر ودر نتیجه استخراج قند سخت خواهد شد.
اولین مرحله سورتینگ و شستشو است .در این مرحله پس از سورتینگ ،بعد از مرحله شستشو چغندرها را درظروف بسیار بزرگ وزن میشود و ودر دستگاه خرد کن به خلال چغندر تبدیل میگردد.
مرحله بعد در خط تولید قند استخراج عصاره چغندر با دستگاه دیفوزر به وسیله آب داغ انجام میشود.اب داغ باعث پاره شدن مجرای پلاسمای سلول ها شده و با جدا شدن عصاره قند از جدار سلول ها وار دآب میشود.
در خط تولید قند برجهای دیفوزیون،مهمترین قسمت دستگاه دیفوزر می باشد.عصاره گرم شده وخلال چغندر وارد قسمت پایین برج میشوند و به کمک ساختمان مخصوص داخلی برج، به سمت بالا حرکت میکند.تفاله ها از قسمت بالای برج به بیرون منتقل میشوند روزانه حدود2500تن چغندر را میتوان عصاره گیری کرد.
برای خالص شدن شربت قند،ناخالصی را باید ازعصاره جداکرد.از عصاره اهک برای ته نشین کردن مواد ناخالص استفاده کرده و در انتها آهک و ناخالصی ته نشین شده را جدا میکنند. برای جداسازی آهک در خط تولید قند نیاز به مرحله ساتوراسیون (جدا کردن آهک) میباشد که طی این مرحله در دمای80تا90درجه سانتی گراد به وسیله اشباع محیط با گاز کربنیک در درون دیگهای مخصوص انجام میشود.با این عمل آهک به کربنات کلسیم تبدیل میشود و عصاره آن صاف میگردد.این عصاره حاوی 13تا14.5 درصد قند است.پس از تبخیر آب آن عصاره 55تا60 درصد وزنی(بربکس)حاصل میشود.در این مرحله عصاره غلیظ راصاف کرده وحرارت میدهیم تا متبلور شود.افزایش حرارت باعث میشود تا بلورهای قند درشتر شود.درخط تولید قند ، بلورهای قند به روش سانتریفوژ از سیروپ جدا میشود.