در حال بارگذاری...
به بـازار بزرگ صنایع غـذایـی ایـران خوش آمدید


لیست شرکت های این بخش


لیست محصولات تمامی شرکت های این بخش

تعداد محصولات: 1
صنعت سازان نام آور
شماره ثبت: 39/90/00011
تلفن: ۰۲۶۳۴۷۱۳۹۴۵
sanatsazanco.iranfoodex.com
جزئیات فروشنده
خط تولید چیپس میوه
تعداد محصولات: 1
درخط تولید چیپس مراحل مختلفی را بایدپشت سرگذاشت تا به محصولی یکتا و قابل رقابت در بازار فروش دست پیدا کرده و با توجه به رقابت شدید در بخش خط تولید چیپس کارخانه های مختلف، فروش بالایی را برای کارخانه خود رقم زد.
درخط تولید چیپس اولین مرحله سورتینگ و شستشو میباشد که در این مرحله با کیفیت ترین سیب زمینی ها, که کاملا رسیده هستند جدا ومورد شستشو قرار میگیرند. درخط تولید چیپس پس از مرحله سورتینگ, نوبت به پوست گیری سیب زمینی ها توسط دستگاه پوست گیر میرسد .بهترین روش پوست گیری، سایشی ناپیوسته، که از یک صفحه استوانه عمودی و یک صفحه تحتانی دوار تشکیل شده میباشد. صفخه تحتانی به چاقوی پوست گیر مجهز بوده وداخل استوانه نیزبا مواد ساینده پوشیده شده است. اصولا در پوست گیری مکانیکی از نیروی سانترفیوژ استفاده میگردد.
اساسا زمان پوست گیری به وضعیت ظاهری و واریته سیب زمینی (عمق چشم، ضخامت کورتکس، میزان صدمه وارد شده به محصول) وابسته میباشد.
سیب زمینی در این مرحله بعد از پوست گیری، توسط چشمه ها، قسمت های پوسیده پاک و لکه ها و خال های تیره جدا می شود.عمل لکه گیری بر روی میزهای بازرسی (نقاله های غلطتکی )مورد بازرسی قرار میگیرد. قبل از مرحله برش، سیب زمینی های بزرگ را نصف میکنند.چون ممکن است برش های بزرگ زود بشکند. اصولا ضخامت برشها بین0.9تا1.8میلیمتر متغییر است. اما ضخامت نرمال 1تا1.2 میلیمتر میباشد.
درخط تولید چیپس ، قبل ازسوخاری شدن اسلایس های سیب زمینی، از تکینیک بلاچینگ برای بهبود رنگ چیپس استفاده میگردد.
محلول های بلانچینگ را میتوان 65الی95 درجه سانتی گراد حرارت داد .اصولا فرآیند بلاچینگ در محلول هایی همانند اسید فسفریک، سیترات سدیم، بی سولفیت سدیم وکلرور منیزیم وآب داغ صورت میگیرد.
بعد از این مرحله, نوبت به سوخاری سازی چیپس میرسد که اصولا به روشهای پیوسته و ناپیوسته صورت میگیرد. ماشین سوخاری دارای مخزن مستطیل شکل با قاعده بسیار پهن و دیواره ای با جنس استیل ضد زنگ و یک نقاله از جنس توری ضد زنگ که کار جابجایی محصول را به عهده دارد. چیپس را در روغن نباتی سوخاری میکنند. روغن تصفیه شده از سویا ،بادام زمینی،ذرت بی بو به دست میآید .
در خط تولید چیپس، پس از عبور از دیگ سوخاری، چیپس بر روی یک نوار نقاله توری دار قرار میگیرد تا روغن اضافی آن گرفته شود پس از آن با یک نقاله ثانویه چیپس ها به نمک زن انتقال میابند در همین مرحله مزه و طعم مورد نظر به چیپس اضافه میگردد .
آخرین مرحله درخط تولید چیپس پس از چاشنی زنی، جداسازی چیپس های سوخته، تیره و خیلی ریز بر روی میز بازرسی است .در این حین دمای محصول کاهش یافته وپس از آن به ماشینهای بسته بندی انتقال میباد وبرای مدت طولانی تری سرد می گردد.