در حال بارگذاری...
به بـازار بزرگ صنایع غـذایـی ایـران خوش آمدید


لیست شرکت های این بخش


لیست محصولات تمامی شرکت های این بخش

تعداد محصولات: 2
خط تولید و بسته بندی زیتون ، زیتون پرورده
بلانچر هلیسی مدل KPT 33000
تعداد محصولات: 2

از منابع مواد غذایی بشر از گذشته بسیار دور  زیتون را میتوان نام برد. در خط تولید زیتون  مراحل مختلفی برای تولید کنسرو  میباشد ، از جمله مراحل جمع آوری یا همان برداشت محصول میباشد .پس از این مرحله در خط تولید زیتون ، به تلخ زدایی میتوان اشاره کرد . پس از مرحله تخ زدایی وارد مرحله شستشو شده که باید به مدت 72 ساعت و8مرحله  آبکشی صورت گیرد.جهت نگه داری بهتر است از ظروف شیشه ای با در فلزی استفاده کرد .

باتوجه به اینکه زیتون جزو قدیمی ترین مواد غذایی بشر محسوب میشود. از حدود 5 هزار سال پیش بجز میوه زیتون، شاخه و برگهای آن نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این میوه به علت مقاومت شدید به کمبود آب و سازگار بودن با خاکهای فقیر ،از جمله محصولات با ارزش و نیز حائز اهمیت در بحث اقتصادی می باشد.

 امروزه انبوه درختان زیتون درحوزه اروپایی مدیترانه باعث ایجاد شغلهای پردرآمدی همچون روغن زیتون گیری در کشورهایی همچون اسپانیا، ایتالیا، جنوب فرانسه، پرتغال، یونان شده است. درایران، سالهای زیادی است که در منطقه رودبار، زیتون کاشته شده و محصول خوبی میدهد. درجنوب کشور هم، درمناطق زیتون خیز، روشهای جدید، در تهیه کنسرو زیتون اعمال شده که از لحاظ تجاری ارزش بالایی پیدا کرده است.
کنسرو زیتون انواع مختلفی از جمله کنسرو زیتون سبز و کنسرو زیتون سیاه دارد. زیتون سبز نسبت به زیتون سیاه، تلخ تر است. زیرا زیتون سبز نارس است و به مرور هرچه رسیده تر میشه تیره تر میگردد تا زیتون به رنگ سیاه درمی آید. نحوه کنسرو کردن این دو نوع زیتون متفاوت است. اما مراحل کلی در فرآیند خط تولید زیتون در خط تولید موادغذایی شامل جمع آوری، تلخ زدایی، آب نمک و ... میباشد که متناسب با مراحل تولید. دستگاههای مورد نیاز خط تولید زیتون شامل: سورتینگ و شستشو در خط تولید زیتون ، دستگاه نوار نقاله و بالابر در خط تولید زیتون ، دستگاه پرکن در خط تولید زیتون ، دستگاه دربند در خط تولید زیتون ، دستگاه لیبل زن در خط تولید زیتون ، دستگاه تاریخ زن در خط تولید زیتون و سایر دستگاهها را میتوان معرفی