در حال بارگذاری...
به بـازار بزرگ صنایع غـذایـی ایـران خوش آمدید


لیست شرکت های این بخش


لیست محصولات تمامی شرکت های این بخش

تعداد محصولات: 1
خط تولید و بسته بندی کمپوت میوه جات
تعداد محصولات: 1
برای تهیه انواع کمپوت ها و بدست آوردن محصولی با کیفیت عالی باید مواد اولیه سفت باشد تا پس از مرحله تولید ظاهر فیزیکی خود را حفظ کند. درخط تولید کمپوت محصول باید، حاوی قند، میزان کافی اسید و طعم خوب باشد. حداقل میزان رسیدن میوه دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. اگر میوه مورد نظر، کمتر از میزان لازم رسیده باشد، طعم و رنگ خوبی نخواهد داشت. و اگر بیش تر از حد مورد نیاز رسیده باشد. بافت آن نرم میگردد و امکان دارد . در خط تولید کمپوت طی مراحل دمایی متلاشی گردد.
برای تولید کمپوت علاوه بر مواد اولیه، نیاز به دستگاههای تخصصی داریم، که در خط تولید کمپوت باتوجه به مراحل تولید، توسط کارشناس ارشد دستگاههای مورد نیاز انتخاب میشود.
ازجمله مراحل خط تولید کمپوت و اولین مرحله تمیزکردن وشستشو میوه ها برای حذف هرگونه آلودگی از میوه ها میباشد.به این منظورمیوه ها در حوضچه هایی مخصوص،دارای درجه تخلیه وشیب دار و دارای آب خالص واردمیشود. گاهادر پایین مخزن با عبور هوای فشرده باعث چرخش وتسریع شستشو میوه ها میشود. پس از شستشو وارد مرحله درجه بندی میشود.درجه بندی از لحاظ اندازه، کار ماشینهایی چون برش دهنده و پوستگیر را آسان تر کرده و منجر به یکنواخت شده قطعات در خط تولید کمپوت میشود.
بعد از جداسازی میوه هاو دسته بندی از لحاظ اندازه در خط تولید کمپوت،پوست گیری و خارج کردن هسته و درانتهای این مرحله در خط تولید کمپوت عمل بلانچینگ است.بهتر است در خط تولید کمپوت بهتر است پس از بلانچینگ سریعا عمل پرکردن قوطی انجام شود.ابتدا قطعات قطعات جامد داخل ظرف قرار میگیرد سپس شربت اضافه میگردد.که باید شربت نیز داغ،با درجه دمای75الی 83 درجه باشد که باید شربت روی تمام قطعات میوه را بپوشاند .پس از این مرحله در خط تولید کمپوت با بخار آب و دمای حدود80درجه و به مدت 3الی 10 دقیقه عمل خارج کردن هوای بسته و گازها انجام میشود
پس از مرحله دربندی در خط تولید کمپوت، وارد مرحله سرد کردن برای جلوگیری متلاشی شدن و تغییر رنگ محصول مورد نظر میشویم.سپس قوطی ها، درکارتن و در انبار خشک, سرد نگه داری می شود.