در حال بارگذاری...
به بـازار بزرگ صنایع غـذایـی ایـران خوش آمدید


لیست شرکت های این بخش


لیست محصولات تمامی شرکت های این بخش

تعداد محصولات: 5
خط تولید و بسته بندی رب  گوجه و رب انار
خط تولید رب و پوره میوه جات
خط تولید و بسته بندی سس مایونز و سس کچاب
دستگاه اگزاستر مدل KPT 4000
اواپراتور دو مرحله ایی  مدل KPT 9000
تعداد محصولات: 5
خط تولید رب ، یکی از فرآوردهای غذایی است ،که به عنوان چاشنی در خیلی ازغذاها مصرف میشود .
امروزه رب گوجه فرنگی در شرایط عالی و بهداشتی با بهترین خط تولید رب ،از لحاظ بسته بندی و وکیفیت به آسانی در دسترس میباشد.

در خط تولید رب گوجه فرنگی ، ابتدا گوجه ها در سبدهای 25کیلوگرمیوارد خط تولید رب میشوند .یک حوضچه سیمانی در سکوی بارگیری قرار دارد،که دارای صفحات مشبک ودارای شیب ملایم و پر از آب میباشد.که با باز شدن درب خروجی خط تولید رب گوجه ها به راحتی همراه آب وارد کانال شستشو اولیه شده و به سمت خط تولید جاری میشود.گوجه ها با رد شدن از دوشهای اب شستشو نهایی میشود و روی میز سورتینگ قرار میگیرد،دراین حین گوجه فرنگی ها توسط کارگرانی که در دوسمت میز مستقر هستند مورد بررسی قرار میگیرند .(سورتینگ و شستشو). پس از این مرحله گوجه ها وارد دستگاه خرد کن میشونددراین مرحله از خط تولید رب ،گوجه فرنگی ها خرد میشوند و وارد یک مخزن با حجمی معادل یک متر مکعب در زیر دستگاه خرد کن میشود(بالانس تانک).

پس از این مرحله در خط تولید رب ،گوجه های خرد شده پس از عبور از (پری هیتر)وارد صافی های 2الی3 مرحله ای میشوند . لازم به ذکر است تفاوت مراحل در قطر صافی ها می باشد.

پس از فرموله شدن آب گوجه فرنگی ،وارد دیگ تغلیظ می شود.میتوان نمک را یا در مرحله فرموله شدن اضافه نمود و یا پس از خروج از دیگ تغلیظ اضافه گردد.اما بهتر است به دلیل بالا بودن ناخالصی و الزام در افزودن آب نمک جایگزین نمک خشک،این عمل در دیگ فرموله انجام شود.

در خط تولید رب،عمل تغلیظ آب گوجه فرنگی،در 2 مرحله(بچ وسیرکولاسیون)انجام میپذیرد.این عمل بصورت تماس غیر مستقیم با حرارت دیده تا اب خود را از دست دهد.این عمل باعث حفظ ویتامینها و رنگ و نیز صرفه جویی انرژی وافزایش سرعت عمل میگردد.

در خط تولید رب،پس از مرحله تغلیظ ،رب گوجه فرنگی آماده در مخزن ذخیره میشودو از مخزن با عبور از دستگاه پاستوریزاتور با دمای حدود 85 سانترفیوژ نتیگراد، وارد دستگاه پرکن شده و در قوطی و یا ظروف مشابه پر میگردد.وسپس توسط دستگاه دربند، دربندی میشود.