با این بخش بیشتر آشنا شوید!

خط تولید رب
رب گوجه فرنگی یکی از فرآوردهای غذایی است ،که به عنوان چاشنی در بسیاری ازغذاها مصرف می شود .
ماشين آلات مورد استفاده در خط تولید رب گوجه فرنگي
یکی از ابتدایی ترین دستگاههای بکار رفته در خط تولید رب گوجه فرنگی ، دستگاه شستشو و سورتینگ می باشد که گوجه پس از ورود به این بخش شسته و دستچین می شود.
مرحله بعدی خط تولید رب گوجه فرنگی دستگاه خردکن می باشد . دستگاه خرد کن دارای انواع مختلفی می باشد که در تهیه رب گوجه فرنگی از دستگاه خردکن نوع شانه ای یا دیسکی استفاده می شود.
درمرحله بعدی از خط تولید رب گوجه فرنگی ، که منو پمپ نام دارد ، گوجه های خرد شده به منظور پیش پز شدن داخل دستگاهی به همین نام می شود . عملیات پیش پزی گوجه فرنگی به دو روش انجام می پذیرد که تفاوت این دو روش ، تنها در میزان حرارت می باشد .
پس از اینکه در قسمت پیش پزی ، گوجه فرنگی ها به صورت پالپ در آمدند ، در قسمت بعدی از خط تولید رب گوجه فرنگی ، که قسمت صافی می باشد ، آب گوجه فرنگی از پالپها جدا می شود . سپس آب گوجه وارد مخزنی به منظور تغلیظ شده که عموما این مخازن از جنس استنلس استیل می باشند.
تغلیظ کننده ها در خط تولید رب گوجه فرنگی شامل دو بخش میباشد . تغلیظ کننده کانتینیوس و تغلیظ کننده بچ که در تغلیظ کننده کانتینیوس همانطور که از نامش پیداست ، آب گوجه فرنگی بصورت دائمی وارد شده و از قسمت دیگر ، پس از تغلیظ ، رب گوجه فرنگی خارج می شود .
مرحله بعدی خط تولید رب گوجه فرنگی ، پاستوریزاتور می باشد که در این بخش ، رب گوجه فرنگی پاستوریزه می شود.
در مرحله نهایی از خط تولید رب گوجه فرنگی ، محصول توسط دستگاه پرکن وارد قوطی شده و سپس توسط دستگاه دربند ، درب قوطی بسته شده و محصول آماده ترخیص می گردد.