در حال بارگذاری...
به بـازار بزرگ صنایع غـذایـی ایـران خوش آمدید

او با اشاره به موضوع اصل ارگانیک اذعان کرد : ارگانیک پدیده جوانی است که طی سال های اخیر به سبب برگزاری نمایشگاه های این تولیدات جلب توجه مردمان را به همراه داشته ولی این دستور کافی نبوده و می بایست به سرعت تولید محصولات طبیعی خویش را ارتقاء دهیم . 

نائب رئیس وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد : بر پایه ی آمار بیشتراز 80 هزار تن تولید عسل داریم و از نگاه تعداد زنبور جایگاه چهارم و در ساخت عسل , جایگاه هشتم در دنیا را به خویش اختصاص داده‌ایم که‌این امر بیان‌کننده کاهش میانگین ساخت است . 

نائب رئیس امور تولیدات دامی بابیان این‌که تنوع محصولات عسل اعم از ژله رویال نقش مهمی در اقتصادی کردن تولید دارد , اظهار کرد : این امر فقط با آموزش کشاورزان حاصل میشود . 

او با اشاره به اثرات تولید محصول طبیعی درکشور عنوان کرد : اگر‌چه رفتن به سمت و سوی ایجاد محصولات طبیعی با کاهش 30 الی 40 درصدی همراه بوده اما به سبب قیمت های بالای این محصولات , کاهش میزان ساخت را جبران میکند , ضمن آنکه درحفظ سلامت افراد محیط زیست و توسعه پایدار در بخش کشاورزی نقش بسزایی دارد . 

این مقام مسئول بابیان این‌که زنبور عسل حشره ای است که به یک مزرعه یک هکتاری اکتفا نمی کند , اظهار داشت : برای تولیدات عسل طبیعی , دست‌کم می بایست در شعاع 10 کیلومتری پروتکل‌های اضطراری را رعایت نمایند . 

او راجع‌به آخرین وضعیت صادرات عسل اعلام‌کرد : در شرایط کنونی فقط 2 درصدعسل تولیدی معادل 1500 الی 1600 تن به بازارهای هدف صادر می‌شود البته این امر به معنای آن نیست که ایجاد عسل مطلوب نداریم , بلکه به سبب فقدان مزیت قیمتی قابلیت حضور پررنگ در بازارهای هدف نیست . 

به گفته رکنی ایجاد عسل طبیعی نقش به سزایی در جهش میزان صادرات دارد .دیدگاه ها


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.