با این بخش بیشتر آشنا شوید!

دستگاه پرده هوا چیست
دستگاه پرده هوا با دمیدن هوا با سرعت زیاد عمل میکند و به منظور تفکیک دو فضا از یکدیگر و ممانعت از ورود گرد و غبار ، حشرات و دیگر آلاینده ها ، نصب می شود .
در واقع دستگاه پرده هوا با به وجود آوردن یک پرده هوای فشرده نامرئی در قسمت فوقانی دربهای ورودی ساختمانها ، علاوه بر اینکه مانع از ورود گرد و خاک و حشرات به داخل می شود ، از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می نماید .
از مهمترین کارکردهای دستگاه پرده هوا می توان به موارد زیر اشاره نمود :
دستگاه پرده هوا به منظور ممانعت از ورود گرد و خاک و حشرات ، بوی نامطبوع و سایر آلودگیها در ورودی ساختمانها نصب می شود. همچنین در مکانهایی که به علت تردد زیاد و یا سایر عوامل ، درب ورودی باید باز باشد ، وجود دستگاه پرده هوا میتواند در تامین این خواسته ، موثر باشد .
با توجه به مقوله مهم انرژی و اتلاف انرژی ، بکار بردن دستگاه پرده هوا در جلوگیری از هدر رفت و اتلاف انرژی ، نقش قابل توجهی را ایفا می نماید.
دستگاه پرده هوا عموما در مدلهای اداری و صنعتی در بازار ارایه میگردد که مدلهای اداری آن به لحاظ ظاهری زیبا تر و در حجم و اندازه های کوچکتری نسبت به دستگاه پرده هوا صنعتی تولید می گردد.
یکی از موارد مهم در نصب دستگاه پرده هوا ، عدم نصب آن در مکانهایی که امکان ورود آب به داخل دستگاه وجود دارد می باشد .
وجود گرد و غبار زیاد نیز می تواند موجب اختلال در حرکت پروانه های دستگاه پرده هوا شده که این موضوع گاها می تواند باعث سوختن یا نیمسوز شدن موتور دستگاه گردد.
همچنین دستگاه پرده هوا ، عامل مهمی در کنترل بو و عدم انتشار آن به داخل می باشد .