در حال بارگذاری...
به بـازار بزرگ صنایع غـذایـی ایـران خوش آمدید

سید احمد مقدسی در گفتگو با رادیو , ضمن اشاره به صادرات بخش عمده شیر خشک دپویی در انبارها با پرداخت مشوق صادراتی افزود : کارخانجات لبنی به رغم اخذ مشوق و رونق صادرات هنوز به عهد و پیمان خویش در مسئله جبران خسارت دامداران عمل نکرده اند . 
او همینطور با اعلام این که تا به امروز دولت دو مرحله به میزان 44 میلیارد تومان مشوق صادراتی پرداخت نموده است , اظهارداشت : این پرداختی ها سبب ساز شد بیشتر شیر خشک دپویی در انبارها روی ریل صادرات قرار گیرد . 
مدیریت هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره بدین جمله که دولت سال گذشته 200 میلیارد تومان مشوق برای صادرات لبنیات اختصاص داد , بیان کرد : نقش مشوق های صادراتی بر توسعه صادرات برکسی پوشیده نیست . 
او در ادامه افزود : درحال حاضر به ازای صادرات هرکیلوگرم شیر به کشورهای اوراسیا و اروپایی یک دلار معادل سه هزار و 400 تومان مشوق های صادراتی پرداخت میشود . 
مقدسی اضافه کرد : اینک مشوق صادراتی هر کیلو شیر خامی که به تولیدات لبنی نظیر پنیر , دوغ , شیر خشک , شیر استریل و . . . در میهن تبدیل و روی ریل صادرات قرار گیرد 300 تومان است . 
او اظهار کرد : در صورتیکه مشوق های صادراتی تحت عنوان یک ابزار حمایتی همواره در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد دیگر نیازی به خرید توافقی و تضمینی شیر خام نخواهد بود . 
مدیریت هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران افزود : خرید توافقی و تضمینی در مواقع بحرانی کمک حال تولید کنندگان این بخش است .دیدگاه ها


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.