احتمال افزایش ۷ درصدی قیمت ۳ محصول لبنی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
  • بازدید : ۲۵۵۶
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی از احتمال افزایش قیمت حدود ۷ درصدی ۳ کالای لبنی خبر داد و گفت: فردا یک خط تولید کره برای اولین بار در کشور راه اندازی خواهد شد.
محمدرضا گنجی در نشستی خبری با بیان اینکه صادرات محصولات لبنی در سال گذشته نسبت به سال ۹۴، ۱۳ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: سال گذشته ۷۷۰ میلیون دلار محصولات لبنی از کشور صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه درهای بازار کشور روسیه برای محصولات لبنی ایران گشوده شده است، افزود: ۹ کارخانه لبنی ایران مجوز صادرات محصول به روسیه را دریافت کرده اند و در حال حاضر ما شاهد هستیم که محصولات مان در این کشور حضوری چشمگیر یافته است.
به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونی های لبنی ایران در حال حاضر بخشی از صادرات محصولات لبنی کشورمان به عراق، فیلیپین و هند انجام می شود.
گنجی همچنین با بیان اینکه بر اساس مصوبه وزارت جهاد کشاورزی، صادرکنندگان محصولات لبنی مشوق های صادراتی دریافت می کنند اضافه کرد: هفته گذشته فاز اول این یارانه که ۲۰ میلیارد تومان بود به صادرکنندگان پرداخت شد و طی یکی، دو روز آینده فاز دوم آن که مبلغ ۲۴ میلیارد تومان است به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی لبنی ایران همچنین از راه اندازی اولین خط تولید کره در کشور خبر داد و گفت: اولین خط تولید کره کشور با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا فردا در تهران افتتاح می شود.
گنجی با بیان اینکه این افتتاحیه با همراهی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی انجام خواهد شد، افزود: تاکنون همه کره ما وارداتی بوده و در داخل بسته بندی می شده و این اولین باری است که قرار است این محصول در داخل تولید شود.
به گفته وی خط تولیدی مذکور ظرفیت دریافت ۵۰۰ تن شیر را در روز دارد و سالانه می تواند ۷ هزار تن کره تولید کند.
گنجی افزود: در حال حاضر کشور سالانه نیازمند واردات حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تن کره است.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی لبنی ایران با بیان اینکه در سال ۹۲ میزان تولید شیر در کشور ۶.۸ میلیون تن بوده است، اظهار داشت: در حال حاضر این عدد به ۹.۲ میلیون تن رسیده اما به دلیل رونق صادرات خوشبختانه ما با مازاد شیر در سیستم دامداری کشور مواجه نیستیم.
گنجی ادامه داد: همچنین با توجه به فضایی که در صادرات ایجاد شده شیر خشک به صورتی که در سال های گذشته در انبارها انبار شده بود وجود ندارد ضمن اینکه تقاضای زیادی از کشور روسیه برای این محصول وجود دارد و صنعت روس ها به شیرخشک ما احتیاج دارد.
افزایش قیمت سه محصول لبنی
وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال افزایش قیمت لبنیات اظهار داشت: ما درباره سه محصول پنیر، شیر پاستوریزه و شیر استریل مدارک و مستندات موجود را به سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده ارسال کرده ایم تا این سازمان مستندات موجود را بررسی و نظر کارشناسی خود را در این زمینه اعلام کند؛ پیشنهاد ما با توجه به افزایش دستمزدها و سایر هزینه های جاری حدود ۷ درصد افزایش بوده اما باید دید نظر سازمان حمایت در این زمینه چه خواهد بود ضمن اینکه باقی کالاها از شمول قیمت گذاری خارج هستند.

خبرگزاری فودنا – 96/2/27

دیدگاه ها


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید

همزمان با تأیید انتشار دیدگاه من، به من اطلاع داده شود.
* دیدگاه هایی كه حاوي توهين است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن دیدگاه های خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.